Jesteś tutaj: Artykuły, aktualności i promocje Produkcja mebli krok po kroku

Produkcja mebli krok po kroku

Co mamy na myśli mówiąc o wysokiej jakości naszych produktów? Sami zobaczcie!

Produkcja mebli jest procesem długotrwałym i pracochłonnym, którego skrócenie ma znaczący wpływ na obniżenie jakości. Prawdą jest, że z trzech najważniejszych cech opisujących produkt, czyli cena, jakość i czas trwania produkcji, można wybrać jedynie dwie. Co spotkacie więc u nas? Dobrą jakość i adekwatną cenę.

Kanapa od momentu rozpoczęcia produkcji do wstawienia jej do Waszego salonu przebywa długą drogę. Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę znajduje się w środku mebla? Poniżej znajdziecie na to odpowiedź. Pamiętajcie jednak, że poszczególne  etapy produkcji mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu produkowanego mebla.

Pierwszym krokiem przy produkcji mebla jest wybranie odpowiedniego drewna do wytworzenia stelaża. Zależy nam aby było ono jak najlepszej jakości, ponieważ konstrukcja ta stanowi fundament do naszej dalszej pracy.

Następnie do drewnianego stelaża przymocowujemy wytrzymałe sprężyny typu bonell będące gwarancją wieloletniej satysfakcji z kanapy, która pomimo upływu lat nie będzie wyeksploatowana.

Dlaczego zawsze decydujemy się na wykorzystanie właśnie tych sprężyn? Zależy nam, aby nasze kanapy były trwałe i komfortowe w użytkowaniu. Produkcja przy użyciu sprężyn bonellowych jest dla nas standardem, gwarantujemy więc zadowolenie bez żadnych dodatkowych opłat.

Następnie wykonany stelaż oklejamy pianką poliuretanową, a sprężyny obszywamy filcem, co sprawi, że w przyszłości użytkownik uniknie brzydkiej niespodzianki w postaci wychodzącego drutu.

Bohaterem tego wpisu jest tradycyjna rozkładana wersalka, więc kolejnym krokiem jest odpowiednie połączenie dwóch elementów mebla mechanizmem umożliwiającym proste i szybkie składanie i rozkładanie kanapy.

Następnie dany mebel należy obić. Białe sznurki znajdujące się na poniższym zdjęciu są gwarancją odpowiedniego naciągnięcia materiału tapicerskiego.

Szyjąc pokrowce wykorzystujemy materiały od sprawdzonych, znanych i cenionych dostawców. W czasie ich szycia skupiamy się na najmniejszych detalach chcąc, żeby wszystko było schludne i estetyczne oraz nie groziło żadnym rozpruciem się materiału.

Teraz pozostaje połączyć wszystkie elementy i gotowe!

Każda produkowana przez nas kanapa jest inna, ponieważ wykonują je ludzie, a nie maszyny. W produkcję każdej z nich wkładamy dużo serca, bo chcemy aby były one idealnym odzwierciedleniem wszystkich wyznawanych przez nas idei.

Firma z tradycjami

Naszą misją jest dostarczanie jak najlepszych produktów wykorzystując w tym celu wieloletnie doświadczenie i indywidualne podejście do każdego wymagającego klienta. Poprzez nieustanny rozwój naszego przedsiębiorstwa dążymy do satysfakcji odczuwanej nie tylko przez klientów, ale również przez pracowników.