Jesteś tutaj: Artykuły, aktualności i promocje Zdrowy i wygodny sen

Zdrowy i wygodny sen

Szukasz wielofunkcyjnego mebla, który przez wiele lat ma służyć jako kanapa oraz łóżko dla Ciebie lub Twoich gości, a do tego ma dobrze wyglądać? Idealnie trafiłeś!

Obecnie na rynku możemy spotkać trzy charakterystyczne konstrukcje mebli tapicerowanych.

Pierwsza z nich, najtańsza, opiera się na wykorzystywaniu sprężyn falistych oraz pianki tapicerskiej. Jest to opcja najmniej odporna i trwała, a do tego niewygodna i niezdrowa dla kręgosłupa przy regularnym używaniu. Pianka pełniąca tutaj funkcję materaca bardzo szybko odkształca się pod wpływem przyłożonej masy, a jej powrót do stanu początkowego wraz z upływem czasu wydłuża się, aby po kilku lat stać się zupełnie niemożliwym. Kanap tego typu klienci z pewnością u nas nie znajdą.

Od samego początku istnienia działalności naszym standardem jest produkowanie mebli tapicerowanych z wykorzystaniem sprężyn bonellowych. Są one wykonane z drutu bardzo wysokiej jakości o odpowiedniej średnicy. Sprężyna ta charakteryzuje się kształtem klepsydry, jest szersza w części dolnej i górnej oraz węższa w części środkowej. Poszczególne klepsydry są ze sobą połączone drutem, co gwarantuje zdecydowanie większą odporność na zmianę kształtu niż meble opisane powyżej.

Sprężyny typu bonell cechują się tak zwaną sprężystością progresywną, czyli obciążając materac w niewielkim stopu wywołujemy niewielki opór sprężyn, który zwiększa się wraz ze zwiększeniem przyłożonej siły. Oznacza to, że materac dopasuje się i będzie bardzo dobrze służyć zarówno osobom o niewielkiej, jak i trochę większej masie. Dodatkowo elastyczność sprężyn ułożonych w ten sposób sprawia, że ciężar zostaje równomiernie rozłożony na całej powierzchni mebla.

Meble i materace tego typu najczęściej spotykane są w hotelach, pensjonatach i hostelach, ale równie dobrze nadają się do domowego użytku. Gwarantują one wieloletnią trwałość, wygodę i dobrą cenę. Sprężyny bonellowe nie są żadną nowością na rynku, jednak fakt, że od wielu lat są najpopularniejsze świadczy o tym, że są naprawdę dobre!

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się sprężyny kieszeniowe, uważane przez wielu za najlepsze sprężyny na rynku. Różnią się one od sprężyn bonellowych tym, że każda sprężyna zamknięta jest w materiałowej przegródce, co teoretycznie powoduje wzrost komfortu użytkowania. Mają one jednak zasadniczy minus, czyli trwałość. Materiałem, w którym zamknięte są sprężyny, najczęściej jest filizelina, a kto miał z takim materiałem do czynienia doskonale wie, że do trwałych on nie należy. Dodatkowym minusem jest cena, która jest dużo wyższa od sprężyn bonellowych.

Podsumowując, nasza firma wykorzystuje najbardziej optymalny rodzaj konstrukcji, czyli sprężyny bonellowe. Co więcej, gwarantujemy klientom trwałość wynikającą z wielu lat pracy i zgromadzonego doświadczenia. Kupując nasz produkt możesz mieć pewność, że dzięki wykorzystywanym zabezpieczeniom, żadna sprężyna nie przebije się przez materiał wychodząc na zewnątrz, dzięki czemu wybrany mebel będzie Ci służył przez wiele lat.

Zarówno Ty jak i Twój portfel będziecie zadowoleni!

Firma z tradycjami

Naszą misją jest dostarczanie jak najlepszych produktów wykorzystując w tym celu wieloletnie doświadczenie i indywidualne podejście do każdego wymagającego klienta. Poprzez nieustanny rozwój naszego przedsiębiorstwa dążymy do satysfakcji odczuwanej nie tylko przez klientów, ale również przez pracowników.